Życie Pi

20130708_144533

20130708_144557

20130708_144750

20130708_144854

To nie jest taka zwykła przygodowa historia… To psychologiczny portret nastolatka, który musi poradzić sobie w nowym, nieznanym i dość niecodziennym środowisku.

Po zbyt długim wstępie, w którym Pi Patel opowiada głównie historię swojego imienia, dowiadujemy się, że bohater płynie wraz z rodziną z Indii do Kanady, by tam szukać lepszego życia. Statek jednak tonie, a wszyscy jego pasażerowie, poza Pi, giną. Chłopak zostaje na łodzi wraz z tygrysem (nazwany przez pomyłkę Richard Parker), zebrą, hieną i orangutanem. Skazany na własną łaskę, musi zebrać w sobie wystarczająco dużo sił i woli, by przetrwać na oceanie. Po jakimś czasie ekosystem stworzony na łodzi składa się już tylko z Pi i tygrysa. Miesiące mijają, a chłopak zdaje sobie sprawę z tego, że trzyma go przy życiu myśl, że musi zapewnić pożywienie tygrysowi – dzięki temu zwierzę nie dobierze się do niego.

Fascynujące opisy wielorybów pływających wokół szalupy Pi, narastający strach wobec czających się rekinów i tygrysa, który pilnuje swojego miejsca na łodzi, i wzruszające opisy walki chłopaka o życie, w obliczu głodu i wycieńczenia. Rozmowa głównego bohatera po latach z dziennikarzem, czyniąca powieść jeszcze bardziej realistyczną. Zwroty wydarzeń, po których nie wiadomo, jakiego zakończenia można się spodziewać. Bardzo dobra, budząca współczuje historia, która mogła przecież wydarzyć się naprawdę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: